Wozniacka po vyše trojhodinovej dráme zdolala Šarapovovú

21.10.2014 Celý región

Singapur 21. októbra (TASR) - Dánska tenistka Caroline Wozniacka zvíťazila v utorkovom zápase ženského Masters nad Ruskou Mariou Šarapovovou po trojhodinovej dráme 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2 a na MS WTA Tour dosiahla prvý triumf v bielej skupine.

O osude vyrovnaného stretnutia sa muselo rozhodnúť až v treťom sete, keď prvé dve dejstvá ukončil až tajbrejk. Ôsma najvyššie nasadená Dánka mala v kľúčových momentoch viac fyzických i psychických síl ako svetová dvojka, po 193 minútach premenila prvý mečbal a napokon slávila ťažko vybojované víťazstvo.

Favorizovanú Šarapovovú zradil servis, keď v súboji zahrala až 15 dvojchýb. Navyše sa prezentovala až 76 nevynútenými chybami, čo bolo vyše dvojnásobne viac ako jej súperka (37). Wozniacka potvrdila, že proti Ruske vie zahrať, keď ju predtým zdolala aj v 4. kole na uplynulom US Open.

Šarapovová má stále šancu ukončiť sezónu WTA Tour na poste svetovej jednotky. V Singapure sa však musí dostať aspoň do finále a zároveň dúfať, že Serena Williamsová prehrá zvyšné dva súboje v červenej skupine.